Açık Parfüm Nedir? Açık parfüm zararlı mıdır? Neden Açık parfüm?

 

Öncelikle bu parfümlerin isimleri neden açık parfüm?

Açık parfümler, eski tarihlerde dükkanlarımızda müşteri ile bire bir hazırlanabilirdi. O an hammadde karışımı yapılır ve müşteriye sunulurdu. Bu yöntem; temizlik ve dezenfektasyon yönünden pek doğru olmadığı için sağlık bakanlığı tarafından belli şartlar altına alınıp tarihe karışmıştır. Bu yüzden adı açık parfüm veya dolum parfüm olarak kalmıştır. 

Şuanki açık parfüm tabiri UCUZ PARFÜM olarak kalmıştır. Çeşitli kalitelerde, ambalajlarda piyasada olan koku örnekleri genellikle ünlü parfümlerin benzerleri olurlar. İçerdiği kimyasallar orijinal ürünlerle genelde aynı olurlar. Ancak koku kısımları fiyatın makul olması nedeni ile pahalı parfümlerden farklı olabilirler.

Özellikle parfümde maliyeti belirleyen DİP NOTALAR, açık parfümde değiştirilir. Açık parfümün fiyatını düşüren en önemli etken budur. Bundan sonrası da kokunun mümkün olduğunca güzel kokmasını sağlamaktır. 

 

Açık parfümler Sağlığa zararlı maddeler içerir mi?

Öncelikle hammadde olarak adlandırdığımız; uçucu yağlar, esanslar büyük kontroller altında üretilirler. Dünyada bu standartları takip eden kuruluş olan IFRA'nın verdiği standartlar altında hazırlanması zorunludur. Zararlı olduğu kabul edilen hammaddeler genellikle 1 veya 2 yıl içerisinde piyasadan kaldırılır. Bunlar dışında kullanıcıları tehdit edecek hiç bir ürün parfümün içerisine giremez. Ancak parfümün büyük kısmını alerjenler oluşturur, fiyatları ne olursa olsun bu maddelerin kalitesi veya çeşidi değişmez. Bunlar satın aldığınız parfüm kutularının arkasında sıralanmıştır. IFRA'nın kabul ettiği ölçüler, hammaddeler dışında hiç bir kimyasal katkı kullanmıyor ve kullanmayacağız. Alacağınız esanslar ve parfümler Sağlık bakanlığının bildirdiği şartlar altında üretilip bildirimleri gerçekleştiriliyor. Bu durum tüm ürünlerimiz için geçerlidir. Dilediğiniz zaman bizleri ofisimizde ziyaret edebileceğinizi de bilmenizi isteriz.

 

Açık parfümler orijinal kokulara benzerler mi? 

Genelde pahalı benzer kokularına belli bir ölçüde yaklaşabilirler. Tüm kokularda yakınlık farklı olabilir. Mümkün olduğunca yakın ve güzel olanı tercih etmeye çalışıyoruz. Parfüme olan ilgimiz ticaretten önce merakımızdır. Bu yüzen AR-GE ve koku araştırmalarımıza her geçen gün devam etmekteyiz. Sizlerin de bu çabamıza katkılarınızı bizlere dönüşlerinizden bekleriz.

 

Ürünlerimizi keyifle kullanmanızı dileriz.

Tutaste Ailesi

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR